Çörek Otu Gr | Yöresel Ürünler
  • Çörek Otu
  • Çörek Otu
  • Çörek Otu
Çörek Otu
Ürün Kodu : BHRTCRKOTU250       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  FISTIKHANI
17.99 TL   Kdv Dahil
Bu ürün satışa kapalı

Çörek Otu 1 Kg

Çörek Otu Nedir?

Çörek otu günümüzde düğün çiçeğigiller familyasından olan yaklaşık 14 adet türü kapsayan yıllık bitki cinsidir. Çörek otu yıllık bir otsu bitki olup tohumlarından çoğalmaktadır. Kumlu ve gevşek toprakları sever ve genelde çiçeklenme dönemine kadar su istemekte daha sonra su istememektedir.

Çörek Otunun Faydaları Nelerdir?

Çörek otu günümüzde ve ülkemizde hemen hemen her yaştan insan tarafından tüketilmekte olan ve olması da gereken bir şifalı bitki kaynağı olarak yer almaktadır. Faydaları saymak ile bitmeyen çörek otu öncelikle kuru öksürüğe, romatizmal rahatsızlıklara ve grine çok iyi gelmektedir. Çörek otunun içerisinde bulunan timokinon maddesi genel olarak diyabet, sedef, kolesterol, egzama, bazı alerjilere iyi gelmektedir. Ayrıca çörek otu aynı zamanda Alzheimer ve sindirim sorunlarına da oldukça iyi gelmektedir.

Vücutta bulunan ve en önemli organlar arasında yer alan karaciğer safra ile yağları sindirmek amacı ile tüketildiği gibi aynı zamanda zihni açar ve vücudun daha mutlu olmasına yardımcı olur. Çörek otu yağının en etkili olduğu rahatsızlık karaciğer hastalığıdır. Karaciğer hastalığının iyileşmesi sürecinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Çörek otunun yağı ayrıca antibiyotiklere karşı da oldukça dirençli ve bakterileri öldürebilme gibi özelliklere sahiptir. Bu yağın içerisinde yer alan asit ve antioksidanlar kişinin cilt sağlığına büyük fayda sağlamaktadır. Bu nedenle pek çok derdi çözen çörek otu sofralardan eksik edilmemelidir.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?