Kendi bahçemizin ürünü. Antep Fıstığı Tuzlu | Yöresel Ürünler
  • Antep Fıstığı 250Gr Tuzlu
  • Antep Fıstığı 250Gr Tuzlu
Antep Fıstığı 250Gr Tuzlu
Ürün Kodu : KRYMSANTPFSTK250GR       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  FISTIKHANI
28.00 TL   24.02 TL   Kdv Dahil
Gelince Haber Ver

Antep Fıstığı 250Gr Tuzlu

Antepin lezzetini sizlerle buluşturuyoruz. Çok kısa bir süreliğine açılışa özel fiyatmızdır, ürünümüz yeni mahsül ve taze kavrulmuştur. Tuz oranı oldukça düşüktür. Tadı damağınızda kalacak bir daha istiyeceksinz. 


Antep Fıstığı 1 Kg

Sakız ağaç ailesinin üyesi olan ağaçlarda yetişen kabuklu meyvelere, Antep fıstığı deniyor. B6 vitamini bakımından zengin olan bu meyve, vücudun işlevini korumasına destek sağlayabiliyor. Ülkemizde ilk üretim merkezi Gaziantep olduğundan, ismi Antep fıstığı olarak anılır. 

Antep Fıstığının Faydaları Nelerdir?


Yağlı oluşu nedeniyle, badem ve ceviz kadar tavsiye edilmeyen Antep fıstığı, doğru ve ölçülü kullanılırsa, önemli faydalar sağlayabilir. Vücudun, eksik minerallerini karşılamanın yanında, beyin sağlığına ve kansızlık sorunlarına iyi geliyor. Bunun yanında Antep fıstığının birçok faydası bulunur.

Antep fıstığı kandaki şeker oranını düşürücü etkiye sahiptir. Uzmanlar, şeker hastası olan kilerin rahatça kullanabilir dediği Antep fıstığı, felç ve tansiyon risklerine karşı koruyucudur.

Antep fıstığının damarları genişletme özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde, kanın vücutta kolay akışını sağlar. Kolesterol seviyelerini dengede tutar. Kalp sağlığını koruyucu görev gören Antep fıstığı, vücudun kilo alış hızını düşürücü olabilir.

İçeriğindeki enerji arttırıcı besinlerle beyin sağlığına katkıda bulunur. Sinir sistemlerinde bulunan hücrelerin yenilemesine destek olur. Unutkanlık düzeyini düşürücü etki yapar. Beyin haricinde, bağışıklık sistemini koruyucu etkisi görebilir.

Buğday ve patatesten daha zengin besin değerlerine sahiptir. E vitamini desteği sağlayabilen Antep fıstığı, cildin yüzeyinin daha genç görünmesine fırsat tanır.

İçerisindeki E, B ve C vitaminleri sayesinden mesane ve böbrek bölgelerinde oluşan kumların daha rahat dökülmesine sağlayabilir.

Mide zarını koruyucu görev görebilen Antep fıstığı, sindirimi kolay hale getirir. Şişkinlik ve hazımsızlık sorunlarında kullanılması tavsiye edilir.

Öksürük Kesicidir

Antep fıstığı kaynatılarak suyu içilirse, sürekli devam eden öksürüğü kesici özelliği bulunur. Akciğerde, sigara veya kafein miktarları yüksek içeceklerden kaynaklanmış iltihaplanmaları minimum düzeye indirir.
Göz Sağlığına İyi Gelir

Yaşın ilerlemesi göz sağlığını olumsuz etkileyen faktörler arasında bulunur. Antep fıstığı tüketildiğinde, göz sağlığı önemli derecede korunabilir. Buda yaşa veya çevresel faktörlere bağlı gelişen göz rahatsızlıklarının daha az olmasına destek sağlar.
Antep Fıstığının Az Bilinen Faydaları

Antep fıstığının, herkes tarafından bilinen ve uzmanlar tarafından sürekli faydaları olduğu gibi daha az bilinen yararları da bulunur. Bu faydaları bilmek Antep fıstığı tüketmeden önce önemli olarak kabul edilir.

Antep fıstığı fosfor bakımından oldukça zengin bir besindir. Bu özelliğiyle insan vücudunun ihtiyaç duyduğu fosfor miktarının %60 gibi oranını karşılayabilecek düzeydedir.

Ağrı kesicidir. Antep fıstığı vücutta oluşan genel ağrılara iyi gelir. Baştan aşağı bir rahatlama sağlar.

Antep fıstığı protein açısından çok zengin olduğundan, kırmızı ete iyi bir alternatif olarak görülebiliyor. Kırmızı et tüketme taraftarı olmayanlar, uzman tavsiyesi alarak Antep fıstığı tüketebilirler.

Kalp sağlığını olumlu yönde etkiler. Ayrıca stres gibi temel sorunda tüketimi rahatlatıcı etki gösterebilir.

Antep Fıstığının Kullanım Alanları

Antep fıstığı, sadece kavrularak ağız yoluyla tüketilmez. Bunun yanında pek çok alternatif kullanım alanları ve şekilleri bulunur. Antep fıstığı kaynatıldıktan sonra suyu çıkarılabilir. Çıkarılan suyla cilde sürülerek kırışıklıklar giderilebilir.

Sorunlar çözülebilir. Yüzeyin hızla iyileşmesini sağlayabilen Antep fıstığı mantar ve egzama gibi cilt enfeksiyonu rahatsızlıklarını iyileştirici etkisinin olduğu söylenebilir. Antep fıstığından elde edilen su, tırnaklara 2 günde 1 kez sürülürse, tırnak sağlığını koruyabilirler.


:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?